7 יתרונות לחתונה אזרחית בקפריסין

 פתיחה

מדינת ישראל הינה המדינה הדמוקרטית היחידה בעולם אשר אינה מציעה אופציות לנישואין שאינם דתיים, קרי אם אינכם רוצים חתונה דתית (בהנחה שאתם יהודים) – עליכם להתחתן בחתונה אזרחית מחוץ לגבולות המדינה.
עובדה זו מביאה לתופעה הולכת וגדלה של ישראלים המחליטים לבוא בברית הנישואין במדינות שונות. המדינה המובילה בתחום זה הינה קפריסין (39% מהזוגות שמתחתנים בחו"ל עושים זאת בקפריסין). ריכזנו עבורכם את כל היתרונות שיש בחתונה אזרחית בקפריסין.

 

קודם כל, למה לא בארץ?

חוק הלאום VS הרבנות הראשית

במדינת ישראל ישנו פער בין הגדרת היהודי ע"פ חוק הלאום ("…או שנתגייר ואינו בן דת אחרת") לבין ההגדרה ההלכתית של המושג גיור. גיורים רפורמיים או קונסרבטיבים מספיקים על מנת שהמדינה תכיר בגיור זה, אולם הרבנות הראשית אינה מכירה בגיורים שאינם אורתודוקסיים, דבר הגורם לאנשים רבים ליפול בין הכיסאות – הם רשאים לקבל אזרחות במדינה, אולם הם אינם יכולים להינשא ברבנות (וכאמור לעיל, אין דרך אחרת להינשא במדינת ישראל…). כמו כן הרבנות אינה מחתנת "זוגות מעורבים" (יהודי וגויה או יהודייה וגוי), מצב זה מביא אנשים רבים לחפש פתרונות בחתונה אזרחית מחוץ לגבולות המדינה.

 

תלות ברבנות

במדינת ישראל תחום האישות (נישואין וגירושין) נמצא תחת הרבנות, כלומר זוג אינו יכול להינשא או להתגרש ללא מוסד הרבנות הראשית בישראל. אנשים רבים אינם רוצים להיות תלויים באישורים מהרבנות הראשית ומחפשים דרך לעקוף תלות זו. סיפורים על נשים שהבעל מסרב לתת להם גט (סרבני גט) כדוגמת שירה איסקוב מגבירים את התופעה ומחזקים את רצונם של אנשים רבים לא להיות תלויים ברבנות בתהליך הגירושין.

 

הרי את מקודשת לי?

סיבה נוספת המביאה זוגות לחפש נישואין אזרחיים בחו"ל היא טקס הנישואין הדתי. נוסח הנישואין הדתי כולל בתוכו מספר ביטויים שוביניסטים, ורבים מעדיפים לוותר על טקס זה ולחפש פתרונות במקומות אחרים.

 

אוקיי, למה דווקא קפריסין?

קרוב

קפריסין קרובה מאד לישראל, דבר המאפשר לזוג לצאת, להתחתן, ולחזור באותו יום. בגלל הקירבה הגדולה מחירי הטיסות גם כן זולים מאד, כך שניתן להזמין אורחים רבים יחסית בלי לפעור להם בור בחשבון הבנק.

 

 זול

קפריסין הינה מדינה זולה באופן יחסי, כך שזוג הבוחר להינשא שם נהנה ממחירים מגוחכים (במיוחד בהשוואה למחירים בארץ). מלונות, השכרות רכב, טיסות וכו' גורמים לקפריסין להיות יעד מועדף על אנשים המחפשים להתחתן בחתונה אזרחית מחוץ לגבולות המדינה.

 

מזג אויר נוח

בקפריסין מזג האוויר מקביל למזג האוויר הישראלי שהינו נוח לחתונה ברוב ימות השנה, כך שלא צריך לדאוג מגשם פתאומי או סופת שלגים ללא התראה.

 

פרוצדורה קצרה

ההליך הבירוקרטי לנישואין בקפריסין הינו קצר וידידותי למשתמש. בירוקרטיה של כמה שעות ואתם בחוץ (אלא אם אתם רוצים להתפנק במלון או משהו…).

 

סיכום

מכל הסיבות שמנינו, ומעוד סיבות רבות ומגוונות, אנשים רבים מעדיפים להצהיר על אהבתם מחוץ לשטח מדינת ישראל, ואחוז ניכר מהם בוחר לעשות זאת בקפריסין. בתקופת הקורונה ישנם זוגות המתחתנים בשטחי השגרירויות השונות בארץ אך זהו פתרון זמני עד שייפתחו השמיים. ישנם גופים רבים המציעים טיפול בכל המסמכים והסידורים הדרושים לחתונה אזרחית בקפריסין על מנת להבטיח שהאירוע יעבור בצורה חלקה ומהירה.

 

חתן וכלה

אולי תאהבו גם את:

אמן חושים בירושלים

הזמנת אמן חושים לאירועים, היא אטרקציה מעולה ומדהימה שתרתק את הקהל ותגרום לאירוע בלתי נשכח, בין אם מדובר בהזמנתו ליום הולדת, מסיבת כיתה, אירוע של

קרא עוד »
אמן חושים שולף קלף
אמן חושים מומלץ לאירוע

יש לכם אירוע חשוב בקרוב? אתם מנסים לבחור איש מקצוע מומחה שיוכל להגיע ולהופיע בפני הקהל כדי להוסיף לאירוע עוד ערך ועוד עניין? אם כך,

קרא עוד »