הדברת מפעלים – איך לבחור מדביר מקצועי למפעל שלך

מפעל הוא מתחם תעשייתי ובתוכו נמצאים מכשירים רבים המיועדים לייצור.

כאשר אנחנו מעוניינים להדביר את המפעל שלנו מדובר בפרויקט המעלה שאלות רבות, אילו מזיקים עלולים לסכן אותנו? למה בכלל צריך להדביר? איך בוחרים מדביר מקצועי?

 

הדברת מפעלים – מדוע?

המפעלים ברובם הנם מתחמים לא קטנים בעלי ציוד משוכלל ליצירה תעשייתית וכיום מהווים אבן יסוד בתעשייה הישראלית וכן בכל מקום בעולם. כאשר מייצרים מוצרים בכל תחום יש לייצר סביבת עבודה סטרילית מספיק בכדי שיצא המוצר האיכותי ביותר שניתן וכן בכדי לשמור על בריאות האנשים במפעל. לכן מאוד חשוב למנוע כל מפגע תברואתי אפשרי, ולהפטר מכל מזיק מהר ככל הניתן בכדי לייצר שגרת עבודה נוחה והיגיינית.

 

אילו מזיקים עלולים להיכנס למפעל?

המפעל עקב גודלו ועקב המכשורים הרבים שנמצאים בתוך המבנה יכולים למשוך מספר רב של מזיקים, יתושים, זבובים, צרעות, חולדות, עכברים נמלים ותיקנים מהווים רק חלק מן הרשימה הארוכה של המזיקים שעלולים להיכנס למפעל. גם יונים עלולים להוות בעיה וחשוב לדעת גם איך להפטר מהם.

 

כיצד בוחרים מדביר מקצועי למפעל?

מאחר והדברת מפעלים היא אינה כמו הדברה של בניין מגורים לדוגמא החשיבות של מדביר מקצועי ומוסמך היא גבוהה פי כמה וכמה. בכדי להדביר מפעל יש צורך בידע רב בתחום וכן היכרות מעמיקה עם המזיקים הפוטנציאליים השונים. לבחירה במדביר מקצועי ישנה חשיבות רבה מאוד למפעל, ועלולה לסכן חיים של עובדים ואפילו של העוברים ושבים באזור.

 

כיצד נעשית ההדברה?

בעת ההדברה יגיע המדביר המקצועי בכדי לבצע את הדברת המזיקים. כהתחלה המדביר יעשה סיור מקיף במפעל בכדי לזהות אילו מזיקים נמצאים כרגע במפעל ואילו מזיקים עלולים להופיע ובכך יכין תכנית הדברה מסודרת. לאחר מכן ינסה לסמן את כל נקודות ההדברה החשובות ואף יסגור את כלל הפתחים על ידי איטום בכדי למנוע מהם כניסה עתידים דרכם. לאחר מכן יבחר את שיטת ההדברה הנכונה ביותר למען המפעל, בין אם במלכודות מסוגים שונים ובין אם יבחר להשתמש גם בחומרים אחרים. לאחר סיום ההדברה, יבצע המדביר סילוק של כלל החומרים הרעילים מהמפעל בכדי שלא לסכן אף אדם הנמצא במפעל ואף יוודא כי ההדברה צלחה ולא קיים סיכון למזיקים בזמן הנראה לעין בהתאם לכל מזיק.

לכן חשוב לזכור כי מפעל הוא הרבה מעבר לעסק קטן והפוטנציאל למזיקים בו הוא רב עד מאוד. יש לבצע הדברה וכן לשמור על סטריליות גבוהה בכדי למנוע הגעת מזיקים אפשרית. מומלץ אף להתייעץ עם איש מקצוע באופן תכוף בכדי למנוע את הגעתם של המזיקים הללו וכפי שראיתם מדובר בשורה ארוכה של מזיקים העלולים לסכן את בריאות אנשי המפעל.

 

תרסיס

אולי תאהבו גם את:

להסיר מזיקים
איך מסלקים מזיקים מהבית?

במסגרת תחזוקת הבית אנו נאלצים לעיתים קרובות להתמודד עם מזיקים שונים ומשונים. מזיקים מסוגים שונים זקוקים לשיטות הדברה שונות בכדי להיפטר מהם, ולעיתים יש צורך

קרא עוד »