5 דברים שאתם חייבים בחדר השינה שלכם

בבואכם לעצב ולתכנן את חדר השינה האולטימטיבי שלכם, חשוב שלא תרוצו ישר לחשוב על הדברים הקטנים שיכולים להפוך את החדר ליותר מעניין ומרגש. ראשית יש לחשוב על הדברים הבסיסיים, היות והם יכתיבו את המנוחה שלכם ואפילו את מצב הרוח שאתו תצאו לעבודה בבוקר ושאתו תלכו לישון בערב.

בין אם חדרנו גדול או קטן, ישנם דברים שפשוט אי אפשר להתפשר עליהם, הן מבחינת נוכחות והן מבחינת איכות. אנו כאן כדיי לספק לכם רשימה מסודרת של הדברים שאתם חייבים לשים אליהם לב כאשר אתם באים לרהט ולעצב את החדר.

 

צבעים

חדרי שינה הם מקום המפלט שלנו. שם אנו לא רק ישנים אלא גם מבלים בכללי את זמננו, אפילו אם שאר הבית יכול להיות זמין לנו. לכן, על מנת שהחדר גם יאפשר לנו להירגע, האווירה צריכה להיות מתאימה. הרבה ממנה יכול להיקבע באמצעות הבחירה של הצבע וכתוצאה מכך כמות האור שנכניס.

בחירה בצבעים בהירים ומרגיעים, כמו לבן וצבעי פסטל, יכולה להקנות לעין שלנו רוגע ושלווה. בנוסף, אם החדר קטן, זה יקנה תחושת מרחב גדולה יותר. לעומת זאת, צבעים כהים יכולים להקטין את החדר ולהשפיע באופן רע על המצב רוח שלנו.

 

וילון

וילון הוא חלק חשוב מאד בחדר ורבים לא מבינים זאת. נסו להוריד את הווילון בחדר שלכם ותראו כיצד החדר פתאום מרגיש ריק, חסר אופי וצבע. לכן אל תוותרו על בחירת וילון איכותי ומעוצב. גם כאן חשוב להימנע מצבעים כהים שיתנו תחושת מחנק לחדר. נסו ללכת על וילונות לבנים או אפילו מעוצבים בעיטורים.

 

מיטה איכותית

אולי החלק הכי חשוב בחדר זו המיטה. איכות המיטה שלנו קובעת הרבה פעמים את איכות השינה. מיטה שאינה איכותית, הן מבחינת מזרן והן מבחינת בסיס, יכולה לגרום לנו לנדודי שינה וקימות רבות באמצע הלילה אשר יכולות להוביל למצב רוח עצבני, עייף ואפילו להידרדרות בריאותית. לכן, אין להתפשר כלל באיכות המיטה שנרכוש עבור החדר.

 

פינת ישיבה

החדר הפרטי שלנו הוא לא רק לשם שינה. הוא גם מקום המנוחה והשקט שלנו בכללי, לכן חשוב לתת לו טאץ' אישי. ארגנו לעצמכם פינת ישיבה, עם כורסא מפנקת והדום, בה אתם יכולים פשוט להיזרק ולקרוא ספר או לראות סרט. כל אופציה אחרת כמובן יכולה לעבוד, בהתאם להעדפות שלכם, אך חשוב שמקום הרביצה הקבוע שלכם לא יהיה רק המיטה.

 

אחסון

כמובן איך אפשר להסתדר בחדר שלנו בלי אחסון כל הבגדים שלנו, ועוד. נסו למצוא פתרונות אחסון מוחבאים כמו ארון מובנה או מקום אחסון מתחת למיטה שלכם על מנת לשמר עוד מרווח בחדר, אבל בלי להתפשר על נוחות.

 

לסיכום

כשנעצב את החדר שלנו חשוב לזכור לתת דגש על צבעים נעימים, מיטה איכותית, ופינה שהיא כולה רק בשבילנו.

חדר שינה

אולי תאהבו גם את: