3 יתרונות באוכל טבעי לכלבים

המון אנשים נוטים להפחית בחשיבות המזון בחיי הכלב. הם יכניסו לגופם רק אוכל בריא ומזין, כזה המכיל את כל אבות המזון ודואג לשפר את איכות חייהם ולשמור עליהם חיוניים וחזקים – אבל כשזה נוגע לכלב, הם יאמינו שאין חשיבות ספציפית לאוכל כזה או אחר לכלב, וכל עוד הוא מקבל אוכל הכל בסדר.

ובכן, ישנה חשיבות משמעותית מאוד בסוג האוכל אותו אוכל הכלב – הוא דורש אוכל בריא ומזין שישמור עליו ויתחזק אותו, והמון פעמים אוכל מעובד וממקור לא טרי לא יוכל לספק זאת לכלב. אז הנה כמה יתרונות באוכל טבעי לכלב שלכם…

 

מכיל ערכים תזונתיים בריאים לכלב

מזון לכלבים המכיל חומרים טבעיים לרוב יהיה מזין יותר מאוכל כלבים רגיל. בגלל המקורות הטבעיים שלו, אוכל טבעי לכלבים מכיל חומרים בריאים וחשובים בריאים לגוף, כולם טריים. האוכל מכיל מקורות חלבון שונים שחשובים לשמירה ופיתוח שריר חזק ופרווה בריאה, ויטמינים ומינרלים שחשובים לתפקוד כללי – לדוגמה ראייה, שמיעה, תחזוק המערכת החיסונית – ולחיזוק שיער הכלב.

המקורות הטבעיים גם סבירים יותר שיכילו חומרים אלה וחומרים נוספים כמו חומצות אמינו – שחשובות לבריאות עור הכלב – מכיוון שהמקור שלהם טרי יותר ולא נסחט מהחומרים האלה בעת ההכנה.

 

לא מכיל חומרים מעובדים

חומרים מעובדים הוכיחו את עצמם כפחות בריאים כבר שנים. אצל בני האדם ניתן לראות את זה בהשפעות השליליות מאוד של ג'אנק פוד (כמו המבורגרים ומזון מהיר אחר) על הגוף האנושי אל מול היתרונות שבצריכת אוכל טרי וטבעי. ולכן, כשכלבכם יצרוך אוכל טבעי במקום אוכל מעובד, סביר שיהפוך לקליל יותר, ירגיש ויתנהג ככלב בריא. העיבוד של האוכל המון פעמים מוציא ממנו סיבים תזונתיים חשובים, מפרק חלבונים ומנקה את האוכל מחומרים חיוניים ובריאים מאוד נוספים.

 

עוזר בעיכול הטבעי של הכלב

עיכול וחילוף חומרים זה גורם מאוד חשוב בכל יצור חי. חילוף חומרים ותנועת מעיים תקינה מאפשרים מעבר חיידקים נקי – ובכך שמירה על מאזן חיידקים תקין ברחבי הגוף, מאפשרים ספיגה מקסימלית וטובה של החומרים שמאוד חיוניים לקיום תקין של הבעל חי אל הגוף, שמירה על התפתחות תקינה, סיפוק אנרגיה לתהליכי החיים ועוד ועוד.

אוכל טבעי, שלא כמו אוכל מעובד, מכיל בתוכו סיבים רבים שחשובים ומסייעים מאוד לעיכול תקין וישמרו על תקינות המעיים של כלבכם. בנוסף, המון מהחומרים שמגיעים באוכל טבעי – בצורה טבעית – יספגו הרבה יותר בקלות ובכמויות גבוהות יותר במהלך העיכול, כך שהסיכויים שלכלב יהיו חוסרים ויצטרך תוספי תזונה קטנים בהרבה.

 

לסיכום…

אוכל טבעי לכלב לפעמים נשמע כמו משהו קצת יוצא מגדר הרגיל או חסר משמעות, אך יש לזה משמעות גדולה. אוכל מסוג זה מקל על תנועות מעיים, על ספיגה של חומרים חשובים לתפקוד שוטף ובריא של הגוף ובאופן כללי מספקים הרבה יותר חומרים טובים מאוכל פחות טרי ויותר מעובד.

אוכל לכלבים

אולי תאהבו גם את: