תקלות נפוצות בדודי שמש

אין כמעט אדם שלא מכיר את החוויה: זהו יום קר וחורפי וכל מה שרוצים זה מקלחת חמה אז מדליקים את הדוד למשך הרבה זמן אבל פשוט אין מים חמים. סיטואציה כזו משמעה שככל הנראה יש לכם בעיה בדוד. בעוד בעיות מסוימות יוכלו להיפתר על ידי הזמנת טכנאי שיתקן את הדוד שלכם, בעיות אחרות יאלצו אתכם להחליף לדוד חדש. במדריך זה נעבור על כל התקלות בדודי שמש ודודי חשמל והדרכים להתמודד איתן.

 

לפני שמזמינים טכנאי – נקו את קולטי השמש

עצה זו רלוונטית אם הדוד שלכם הוא דוד שמש. במקרים רבים, קורה ולכלוך רב ואבק הנצבר על גבי קולט השמש מונע מהדוד להתחמם וכך המים לא חמים כראוי. אם הדוד שלכם לא ממוקם במקום שמסוכן להגיע אליו, עלו אליו ונקו אותו באמצעות מים וסמרטוט או ספוג. לאחר הניקוי תבדקו אם חל שיפור בתפקוד הדוד. במידה ולא חל שיפור, הזמינו טכנאי שיאבחן את הבעיה.

 

מתי נצטרך לקרוא לטכנאי?

כפי שנאמר, ישנן תקלות בדוד שמצריכות קריאה לטכנאי אך לאו דווקא החלפה של הדוד. שתי בעיות נפוצות כאלה לדוגמא:

  • קצר בחימום: קצר בחימום עלול להיווצר בשל הצטברות אבנית בדוד. טכנאי יכול לפתור בעיה זו על ידי החלפת המסנן או ניקוי שלו באופן יסודי. זוהי בעיה שלא תוכלו לפתור בעצמם ותאלץ אתכם להזמין טכנאי, אך לאו דווקא תצטרכו להחליף דוד.
  • נזילות מים: נזילות מים עלולות להתרחש בשל איטום לוקה בחסר של מתקן המערכת החשמלית. אם יש לכם נזילה, כדאי להזמין את טכנאי הדודים במהירות האפשרית שכן נזילה עלולה ליצור בעיות נוספות שיצריכו מכם מאמץ רב לתיקון.

 

מתי נאלץ להחליף את הדוד?

לפעמים הבעיה בדוד חמורה עד כדי כך שהדוד חסר תקנה ויש להחליפו. להלן הבעיות הנפוצות המאלצות החלפת דוד:

  • נזקים בגוף הדוד: סדקים בגוף הדוד או פיצוץ שלו יאלצו אתכם להחליף לדוד חדש.
  • דוד שמש ישן: אם דוד השמש שלכם עבר הרבה ובן שנים רבות וכבר לא מתפקד כמו שצריך, יתכן שפשוט הגיע הזמן להחליף אותו לדוד חדש שיפעל טוב יותר.
  • נפח דוד שאינו תואם את מספר הנפשות בבית: ההתאמה בין נפח הדוד למספר האנשים החיים בבית היא קריטית. דוד אשר נפחו קטן מדי ביחס למספר האנשים בבית לא יספיק לכמות המים הנדרשת לכולם. מצד שני, דוד שנפחו גדול מדי עלול להתחמם לאט. מסיבה זו חובה להתאים את נפח הדוד למספר האנשים החיים בבית.

היכן ניתן למצוא טכנאי דודים מומלץ?

אם קרתה לכם תקלה בדוד, תוכלו למצוא את טכנאי הדודים המתאים לכם באתר מים חמים – טכנאי דודים. האתר מרכז טכנאי דודים מכל חלקי הארץ המתמחים במגוון השירותים הקשורים בדודים, כולל התקנת דוד חדש, תיקון דודים ועוד.

מים חמים

אולי תאהבו גם את:

איך בוחרים נושא לדיבייט?
איך בוחרים נושא לדיבייט?

בחירת נושא לדיבייט עשויה להיות מורכבת עבור מי שלא יודעים איך עושים את זה. שמענו לאחרונה על קבוצה שהייתה מתוכננת להתקיים בקביעות כדי לקיים דיבייט

קרא עוד »
ביטול דוח משטרה
ביטול דוח משטרה? כך תפעלו

קיבלתם דו"ח משטרה? לא כדאי להיכנס ללחץ. דו"ח משטרה גורר עימו השלכות מתסכלות, כמו קנסות כספיים במקרה הטוב וגם נקודות תעבורה במקרה הרע, אך בעזרת

קרא עוד »
חסימת מזגן
פתיחת סתימה במזגן

סתימה במזגן היא תקלה שבמרבית הפעמים יהיה קל לתקן אותה, ויהיה צורך בעבודה קלה של איש מקצוע או שאפילו תוכלו לעשות זאת בעצמכם. הסתימה עלולה

קרא עוד »