על פי מה נקבע תקציב מזונות הילדים?

אם הגעתם להחלטה להתגרש, אחד הדברים שאתם צריכים להחליט הוא איך הזמן של הילדים המשותפים הולך להתחלק מעתה והלאה. ההשפעה המרכזית של השאלה הזו היא על תקציב המזונות. התקציב הזה נתון להחלטה של בית המשפט, ויש מספר קריטריונים שהם אלו שיקבעו בסופו של דבר כמה תצטרכו לשלם או כמה תקבלו. כאן נספר לכם על אותם קריטריונים. 

 

דמי המזונות

מזונות ילדים הם תשלומים שנועדו לשמור על רמת חיים ניאותה של ילדים שהוריהם התגרשו. על אף שהגירושין נעשים בין שני ההורים, במקרים רבים דווקא הילדים הם אלו שמשלמים את המחיר הכבד. העובדה שבני הזוג כבר לא חיים יחד עלולה להשליך בצורה קשה על מצבם הכלכלי של הילדים, והמטרה של תקציב המזונות היא למנוע או לפחות להקל ככל האפשר על המצב הזה.

 

גובה ההכנסה

הנתון הראשון הוא כמובן גובה ההכנסה של בני הזוג. ככל שההכנסה של בני הזוג גבוהה יותר, כך גובה המזונות יהיה נמוך יותר מתוך הבנה שהם יכולים להחזיק את הילדים מבחינה כלכלית ללא תמיכה. גם במצב ההפוך שבו ההכנסה של בני הזוג או של אחד מהם היא נמוכה יוביל לכך שתקציב המזונות יהיה נמוך, כיון שלא ניתן לגבות את כל המשכורת עבור מזונות.

 

סוג המשמורת

המשמורת היא הכרעה נוספת שאותה בית המשפט מקבל בשיתוף עם בני הזוג והיא למעשה קובעת את חלוקת הזמן של הילדים בכל אחד מבתי ההורים. משמורת משותפת היא מצב שבו הילדים מחלקים את זמנם בין הבתים, אולם יש מקרים שבהם אחד מבני הזוג הוא זה שמבלה את רוב זמנו עם הילדים. במשמורת משותפת גובה דמי המזונות יהיה נמוך יותר.

 

גיל הילדים והצרכים שלהם

הנתון האחרון שנלקח בחשבון הוא כמובן הגיל של הילדים והצרכים שלהם. כאמור, המטרה של דמי המזונות היא לאפשר לילדים לשמור על רמת חיים ניאותה, ולכן הוצאות משמעותיות צריכות להילקח בחשבון. ד

 

על מה חשוב להקפיד

קביעת גובה המזונות הוא עניין שנמצא תחת ההחלטה של בית המשפט. כדי לא להגיע למצב שבו אתם מקבלים דמי מזונות נמוכים מידי או שבית המשפט מחייב אתכם לשלם דמי מזונות בשיעור שאתם לא יכולים לעמוד בו, מומלץ לקבל שירות של עורך דין מומחה לענייני משפחה בדגש על גירושין. עורך הדין יוכל לסייע לכם לקבל הסדר מזונות שתואם את המצב הכלכלי שלכם.

 

לסיכום

חלק אינטגרלי מכל הסכם גירושין נוגע כמובן לדמי המזונות. בית המשפט קובע את גובה דמי המזונות על בסיס ההכנסה של שני הצדדים, אופי המשמורת וכמובן הצרכים של הילדים, תוך בדיקה האם יש הוצאה מיוחדת שצריך לקחת בחשבון. כמו כל דבר שנקבע בבית משפט, חשוב שיהיה עורך דין שמייצג את הצד שלכם, כדי שדמי המזונות שייקבעו ישקפו את היכולת הכלכלית שלכם.

על פי מה נקבע תקציב מזונות הילדים

אולי תאהבו גם את: