אם הנזילה בדירה גרמה לכם לנזק לרכוש – זוהי עילה לתביעה

נזילות אשר מתרחשות בדירות עלולות לגרום לנזק אדיר ברכוש, אשר נאמד בעשרות ולעיתים גם באלפי שקלים. כיצד ניתן לקבל פיצוי בגין הנזק? להלן כל הפרטים.

נזילה בדירה – כיצד ניתן להימנע מכך?

נזילה בדירה נחשבת לנזק הנפוץ ביותר בתחום של נזקי רכוש. חשוב לזכור כי ניתן להימנע מנזקים אלו, וזאת ע"י ביצוע בדיקה של מומחים אשר משתמשים בכלים מתקדמים וטכנולוגיות פורצות דרך אשר יכולות לאתר נזילות במבנה, באמצעות מצלמה תרמית מיוחדת, ובכך להעניק לכם אפשרות לטפל בכשלים אשר נמצאו ולהימנע ממצב בו כל הדירה שלכם תוצף, ויהיה נזק. בנוסף, פעולה אשר היא חיונית לביצוע היא רכישה של פוליסה מחברת הביטוח לרכוש, בכדי שאם אכן תתקיים נזילה אצלכם בדירה תוכלו להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח ולקבל את הכספים המגיעים לכם.

טיפה

מה לעשות במידה והתרחשה נזילה בדירה?

כאמור, נזילה בדירה כתוצאה מאי איטום ראוי של הקירות עלולה לגרום לנזקים אדירים לרכוש, אשר נאמדים באלפי שקלים. זכרו כי אתם זכאים להגשת תביעה כנגד חברת הביטוח, אולם הדבר החשוב ביותר לעשות בשלב הראשון הוא לקבל חוות דעת משמאי מומחה אשר יגיע לדירה ויאמוד את היקף הנזק,  כמו גם את מקורו. במידה והנזק נגרם בעקבות שרלטנות של השכנים – חשוב לפנות אליהם ולעדכן אותם בדבר הנזק, כמו גם ליידע אותם כי הזמנתם שמאי מומחה אשר יעניק לכם דו"ח מקיף על הנזק אשר נגרם. בנוסף, משרד עורכי דין לנזקי רכוש יכול להעניק לכם ייעוץ וליווי ראשוני בתהליך, בכדי שתוכלו לאסוף את כל הראיות הנדרשות לצורך הגשת תביעה כנגד חברת הביטוח, כמו גם השכנים או בעל הדירה אשר אשם לכאורה בנזילה, כתוצאה מאי ביצוע תחזוקה מספקת. לאחר קבלת הדו"ח, ניתן יהיה להתחיל בביצוע של הגשת תביעת נזיקין.

מהו גובה הפיצוי אותו ניתן לקבל כתוצאה מנזילה?

גובה הפיצוי אשר נקבע ע"י בית המשפט או בהסדר פשרה כולל את היקף הנזק אשר נגרם – בהתאמה לדו"ח של שמאי מומחה, כמו גם בעבור הוצאות עקיפות אשר נגמרו כתוצאה מהנזילה. דוגמא לכך ניתן לראות בתיק אשר התנהל לאחרונה בבית המשפט, בו זכו בני משפחה אשר כתוצאה מאי איטום מספק של בעל הדירה התרחשה נזילה משמעותית אשר הצריכה מהם לצאת מהבית ולשהות בבית המלון. במעמד הפיצוי, הסכום אותו שילמו לבית המלון נכלל, כמו גם הוצאות על הרכוש החדש אשר נרכש. לכן, זכרו כי גובה הפיצוי תלוי במידת הנזק שנגרם לציוד כמו גם לכם, והוא יכול להגיע במקרים מסוימים גם למאות אלפי שקלים. לקבלת מידע נוסף לגבי הגשת תביעת נזיקין בעקבות נזילה אשר התרחשה אצלכם בבית, ניתן ליצור קשר במספר 073-3744462 או דרך האתר בכתובת https://www.yml-law.co.il.

אולי תאהבו גם את: