4 יתרונות ברכישת מגרש להשקעה

לאחרונה יותר ויותר משקיעים פונים דווקא להשקעות נדל"ן, ודווקא להשקעה במגרש. ניתן לרכוש מגרש ולהשקעה המיועד לחקלאות ולהפשרה בהמשך, במקרה כזה ההשבחה היא משמעותית והמשקיע יכול ליהנות מגידול הון משמעותי. כאן ריכזנו עבורכם את היתרונות שבהשקעה במגרש.

 

השקעה בנדל"ן היא השקעה יציבה

השקעה מכל סוג שהוא, תהיה מלווה בסיכונים. יש השעות יציבות יציבות יותר לעומת כאלו שפחות. השקעה בנדל"ן היא השקעה יציבה בה המשקיע לא אמור להפסיד את כספו. הקרקע שלו והיא לא תאבד את ערכה. להפך, ערך הקרקעות בישראל מאמיר משנה לשנה בעקבות מצוקת הדיור הקיימת. מספר הקרקעות בישראל מוגבל בסופו של דבר ועם השנים הוא מצטמצם עוד יותר. רכישת מגרשים להשקעה מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם כהשקעה יציבה ובטוחה.

 

השקעה בנדל"ן היא מניבה

אם בחרתם להשקיע בניירות ערך לדוגמא, לא תוכלו להרוויח כסף עד ליום בו תפדו את המנייה שלכם. לעומת זאת, השקעות בנדל"ן מניב מאפשרת רכישת מגרש והשכרתו לגורם נוסף. בצורה כזו בעל המגרש נהנה מדמי שכירות חודשיים. הוא יכול להיעזר בדמי השכירות כדי לכסות הוצאות שוטפות שאפילו לא קשורות להשקעה עצמה.

 

השקעה במגרש מגדילה את ההון

כדי לרכוש מגרש, אמנם תשלמו מחיר יקר, אך המחיר ששילמתם בעת הרכישה, לא יהיה זהה למחיר בו תמכרו אותו בסופו של דבר. האינפלציה המשתוללת בישראל מאמירה את מחירי כל המגרשים וכך ערך הקרקעות עולה ואתם יכולים למכור את שלכם במחיר יקר יותר משמעותית מהמחיר ששילמתם עבורו בהתחלה.

 

השקעה במגרש לא דורשת תחזוק מתמיד

כאשר משקיעים בדירה, צריכים לדאוג לתחזוק השוטף שלה. יש פעמים בהם יש צורך בשיפוצים, גביית תשלומים והתעסקות שוטפת עד למימוש השבחת הדירה ומכירתה במחיר כפול ממחיר הקנייה. לעומת זאת, בהשקעה במגרש אין צורך להתעסק עם תחזוקה שוטפת. אתם רוכשים קרקע ונותנים לזמן לעשות את שלו. בזמן הזה אתם אכן יכולים להשכיר את המקום ליזם שיש לו רעיון המתאים לייעוד הקרקע שלכם, אבל גם זה לא קריטי.

 

מה חשוב לבדוק ברכישת מגרש להשקעה?

כאשר אתם רוכשים מגרש להשקעה, חשוב שתבדקו שאכן הקרקע שלכם מתאימה לייעוד שאתם מעוניינים בו. מחיר קרקע חקלאית לדוגמא, לא יהיה זהה למחיר קרקע שהופשרה לבנייה. חשוב לבדוק את ייעוד הקרקע ואת ההיתכנות שלה להשבחה.

קרקע הממוקמת במיקום מרכזי בו מספר המגרשים הפנויים הולך ואוזל, היא בעלת סיכויים רבים יותר להפשיר לבנייה ולהיות בעלת ביקוש גבוה בהמשך. בנוסף לכך, חשוב לבדוק את נגישות המגרש לאזורים אחרים. מגרש נגיש לתחבורה ציבורית, הממוקם באיזור סוציו אקונומי גבוה לדוגמא, יהיה עדיף על פני רכישת קרקע.

 

לסיכום

רכישת מגרש להשקעה היא השקעה משתלמת שלא מצריכה תחזוק שוטף עד למכירתה בהמשך. הרבה פעמים בעלי מגרשים מרוויחים הרבה יותר ממה שחלמו. שווה לכם לבדוק את זה.

חניון

 

אולי תאהבו גם את:

איך מתנהלים עם מס אמריקאי
איך מתנהלים עם מס אמריקאי?

ארצות הברית, ארץ ההזדמנויות הבלתי נגמרות, מושכת אנשים רבים, וביניהם ישראלים, לבצע בה השקעות, לפתח פעילות פיננסית, או להשיג כל הכנסה שמקורה בארצות הברית. לצד

קרא עוד »