ביטוח משכנתא – כל מה שצריך לדעת

אם אתם מתכוננים ללקיחת המשכנתא הראשונה שלכם, כדאי שתדעו, לצורך קבלת המשכנתא הבנק מחייב רכישת ביטוח משכנתא. על מה זה ביטוח משכנתא ועל מה שצריך לדעת בנושא, ריכזנו לכם כאן מידע. מוזמנים להמשיך איתנו.

 

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח המורכב משני ביטוחים מוכרים: ביטוח דירה וביטוח חיים.

 

ביטוח חיים למשכנתא

כאשר לווה מתחייב להחזיר לבנק סכום כסף גבוה. כדי לבטח את הבנק שגם במקרה פטירה יהיה מי שיכסה את החוב. לכן, כאשר לוקחים משכנתא של מיליון שקלים, יהיה צורך ברכישת ביטוח חיים על סך מיליון שקל.

 

ביטוח דירה למשכנתא

משכנתא היא הלוואה הניתנת ללווה ותמורתה הנכס ממושכן לבנק. כדי להבטיח שהלווה יוכל להמשיך לשלם את המשכנתא והוא יוכל להמשיך להנות מהנכס שרכש, הוא צריך לרכוש ביטוח דירה המכסה עלויות נזקי מים, אסונות טבע, גניבה, שריפה ועוד. חשוב לציין כי ניתן להוסיף ביטוחים והרחבות נוספות לביטוח הבסיסי הנדרש בעת לקיחת משכנתא.

 

למה הבנק מחייב ביטוח משכנתא?

הבנק לא לוקח על עצמו סיכונים מיותרים וכך הוא מצמצם סיכונים. ביטוח חיים מגן עליו מפני חובות במקרה פטירה וביטוח דירה מגן עליו מפני מקרים בהם הלווה לא מעוניין להמשיך לשלם את המשכנתא בגלל נזק שנגרם לדירה והפך את העסקה ליקרה עבורו.

 

מתי צריך לרכוש את הביטוח?

לאחר שתגישו את כל המסמכים הנדרשים לביצוע העברת המשכנתא, הבנק יבדוק אם יש לכם ביטוח משכנתא. לפני שתיק המשכנתא מועבר לבחינה בבנק צריך לרכוש ביטוח ים אלו. ההמלצה היא לא לחכות עם רכישת הביטוח לרגע האחרון, אלא כבר לאחר קבלת אישור עקרוני, עם התקדמות שלבי המשכנתא, לפנות לסוכן ביטוח ולרכוש ביטוחים מתאימים.

 

האם חברת הביטוח יכולה לסרב לבטח בביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא מורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה. את ביטוח המבנה לא תהיה בעיה לרכוש. לעומת זאת, ביטוח חיים הוא ביטוח שחברות הביטוח מתשאלות את המבוטח על מצבו הרפואי. כאשר פונה אליהן אדם לא בריא ונשקפת סכנה לחייו, הן רשאיות לסרב לבטח אותו וכך קבלת המשכנתא בסכנה.

 

מה עושים כאשר הלווה חולה במחלה כרונית?

חולים רבים המעוניינים ליטול משכנתא לא מצליחים לרכוש ביטוח חיים בקלות ובמקרים כאלו חשוב להיעזר ביועץ משכנתאות מומחה שיידע לכוון אותם אל חברות ביטוח שפחות מקפידות על תשאול מעמיק או שהוא יכוון אותם למציאת פתרון אחר. ניתן להגיש בבנק בקשה חריגה לוויתור על ביטוח חיים. כאשר יש עוד לווים למשכנתא הסיפור הרבה פחות מורכב. כל עניין לגופו. העניין שווה בדיקה.

 

לסיכום

ביטוח משכנתא הוא ביטוח קריטי בלקיחת משכנתא כפי שסיכמנו כאן. ביטוח משכנתא הוא ביטוח בסיסי ביותר ומי שרוצה ביטוח מקיף יותר רוכש הרחבות לביטוחים אלו.

ביטוח משכנתא - כל מה שצריך לדעת

אולי תאהבו גם את: