איך קובעים מי מנצח בפוקר?

פוקר הוא משחק קלפים פופולרי מאוד שכבש מיליוני שחקנים ברחבי העולם. מרכז המשיכה של המשחק הוא הריגוש שבתחרות, קבלת ההחלטות האסטרטגית והאתגר של קריאת יריבים. בלב כל יד עומדת השאלה: מי מנצח? במאמר זה, נחקור את הגורמים השונים שקובעים את המנצח במשחק פוקר, כולל דירוג ידיים, שואו-דאונים ושוברי שוויון.

 

לפני שמנצחים – איפה משחקים פוקר אונליין?

פוקר מקוון חולל מהפכה בדרך שבה אנשים משחקים במשחק הקלפים האהוב הזה, ומציע נוחות, נגישות והזדמנות להתחרות מול שחקנים מרחבי העולם. בכמה לחיצות בלבד, אתה יכול להצטרף לשולחנות וירטואליים ולחוות את ההתרגשות של טורנירים עם הימורים גבוהים או משחקי מזומנים מזדמנים, הכל מהנוחות של הבית שלך.

אם אתה נלהב מפוקר ורוצה לפרוץ את הגבולות של משחק מקוון, אל תחפש רחוק יותר. היכנס לאתר 7xlsite.co.il כדי לגלות עולם של אפשרויות ולקחת את מסע הפוקר המקוון שלך לגבהים חדשים. הצטרף לקהילה תוססת של שחקנים, חדד את כישוריך ואמץ את הריגוש של הפוקר המקוון היום.

לשחק פוקר באינטרנט

דירוג ידיים

בפוקר, שחקנים שואפים ליצור את היד הטובה ביותר האפשרית באמצעות שילוב של קלפים משלהם וקלפים קהילתיים. דירוג הידיים מהווה את הבסיס לקביעת הזוכה. דירוג היד הסטנדרטי מהגבוה לנמוך ביותר הוא כדלקמן:

 1. Royal Flush: A, K, Q, J, 10, כולם מאותה הצבע.
 2. Straight Flush: חמישה קלפים רצופים מאותה צורה.
 3. Four of a Kind: ארבעה קלפים באותה דרגה.
 4. Full House: שלושה קלפים באותה דרגה פלוס זוג.
 5. Flush: חמישה קלפים מאותה צורה, לא ברצף.
 6. Straight: חמישה קלפים רצופים מכל סוג.
 7. Three of a Kind: שלושה קלפים באותה דרגה.
 8. Two Pair: שני זוגות קלפים באותה דרגה.
 9. One Pair: שני קלפים באותה דרגה.
 10. High Card: כאשר לא הושג דירוג יד אחר, השחקן עם הקלף הגבוה ביותר מנצח.

 

עימות

העימות מתרחש כאשר כל סבבי ההימורים מסתיימים, והשחקנים חושפים את הקלפים שלהם כדי לקבוע את המנצח. ברוב גרסאות הפוקר, כמו טקסס הולדם, כל שחקן משלב את קלפי החורים שלו (קלפים אישיים) עם הקלפים הקהילתיים (קלפים משותפים) כדי ליצור את היד הטובה ביותר. השחקן עם היד בדירוג הגבוה ביותר בהתבסס על דירוג היד שהוזכר קודם לכן זוכה בקופה.

עימות

שוברי שוויון

במקרים נדירים, לשחקנים עשויות להיות ידיים בדרגה שווה, וכתוצאה מכך שוויון. במצבים כאלה, שוברי שוויון נכנסים לפעולה כדי לקבוע את המנצח. שוברי השוויון משתנים בהתאם לגרסת הפוקר שמשחקים. להלן מספר כללי שוברי שוויון נפוצים:

 • שובר שוויון: אם לשני שחקנים או יותר יש קלף גבוה בתור היד הטובה ביותר, השחקן עם הקלף בעל הדירוג הגבוה ביותר מנצח. אם הקלפים בדירוג הגבוה ביותר זהים גם הם, הקלף הבא הגבוה ביותר משמש כשובר שוויון, וכן הלאה.
 • Kicker: בועט הוא קלף שאינו תורם לדרגת היד אך ניתן להשתמש בו כדי לשבור קשרים. לדוגמה, אם לשני שחקנים יש זוג מלכים, השחקן עם הבועט הגבוה ביותר מנצח.
 • Split Pot: במצבים מסוימים שבהם לא ניתן לשבור את השוויון, הקופה מתחלקת שווה בשווה בין השחקנים השוווים. זה מתרחש כאשר קלפי הקהילה על השולחן יוצרים את היד הטובה ביותר עבור כל השחקנים המעורבים.

 

שינויים בדירוג הידיים

חשוב לציין שדירוג הידיים עשוי להשתנות מעט בווריאציות מסוימות של פוקר. למשחקים כמו Omaha ו-Seven-Card Stud יש דירוג ידיים וחוקים ייחודיים משלהם לקביעת המנצח. חשוב ששחקנים יבינו את הכללים הספציפיים של הגרסה שהם משחקים כדי לקבוע במדויק את המנצח.

 

סיכום

קביעת המנצח בפוקר כרוכה בשילוב של דירוג ידיים, עימותים ושוברי שוויון. הבנת ההיררכיה של הידיים חיונית לשחקנים כדי לאמוד את סיכוייהם לזכות ביד נתונה. בנוסף, מודעות לחוקי שוברי שוויון יכולה לעזור לשחקנים לנווט במצבים שבהם למספר שחקנים יש ידיים בדרגה שווה. כמו בכל משחק, תרגול וניסיון הם המפתח להתמצאות בקביעת המנצח בפוקר.

לקבוע מי מנצח בפוקר

אולי תאהבו גם את:

אמן חושים
מה זה אמן חושים בעצם?

ברוב המקרים, כשחושבים על אמן חושים עולה בדמיון דמות מסתורית שיכולה לקרוא מחשבות ולהפנט את כל מי שהיא נתקלת בו. המציאות מן הסתם, מעט יותר

קרא עוד »